Ryby akwariowe trzymam w akwarium o objętości 45l jedna z ryb akwariowych upodobała se roślinność do obgryzania. Zwykle rano znajduję urywki roślin pływające po tafli wody w baniaku.

Picture
Ryby akwariowe jakie hoduję w moim zbiorniku to gupiki 12szt, kiryski 5szt ,glonojad 1szt, mniemam iż to glonojad, typuję jego za sprawcę zamieszania. Mógł bym wsadzić go do kotnik i tam bandziora podejrzanego potrzymać dzień ale będzie się niepokoił to odpada.

Akwarysta mi zalecił abym nabył pokarm roślinny, powinienem także wyposażyć się w pokarm dla ryb akwariowych przydennych, przedstawiony pokarm jest w formie tabletek jest on dobry dla kirysów i glonojadów, nawet ponoć gupiki też go podjadają. A być może natomiast to mi gupiki podgryzają rośliny. Przeczytałem również że przyczyną zdoła być dodatkowo to że akwarium jest nie duże a glonojad w nocy zaczynają być dość żywe, ryją doły w dnie. Kumpel akwarysta rzekł mi że miał baniak 80 l, zasadzone rośliny było ogromnie podobnie w akwarium, każdego dnia miał coś nadszarpnięte bądź zjedzone, tezę też taką wywnioskował że glonojad wykopie roślinę a ona wypłynie na powierzchnię wody w akwarium to rybki akwariowe myślą że to jedzenie i podgryzają ją, być może brakować rybom posiłku roślinnego.


Comments are closed.