Ostatnio poszukiwałem trochę informacji o rybach akwariowych pielęgnice papuzie, i do czego doszedłem. Dowiedziałem się że przeciętny szanujący się akwarysta nie powinien trzymać akwariowe ryby nieniniejszego gatunku, albowiem jest to owoc dr frankensteina. Akwariowe ryby pilęgnice papuzie są całe genetycznie zmodyfikowane, zaliczając do tego kręgosłup i organy wewnętrzne.

Aczkolwiek są to akwariowe ryby mimo to genialne jak na rybę i bardzo wyjątkowo agresywne w relacjach do innych ryb w baniaku i tu nie liczy się nawet wielkość. Omawiany gatunek nadaje się tylko do akwarium jedno gatunkowego. Są to ryby akwariowe mięsożerne, spożywają posiłki dla okazałych pielęgnic jednak także mięso. Poniektórzy akwaryści twierdzą że po oswojeniu te ryby akwariowe dają się karmić z ręki akwarysty. Samce są zdaje się bezpłodne stąd do rozmnażania potrzebujemy samca pielegnicy sewerum. Wprawdzie chyba jest sporadycznie rozmnażana w warunkach domowych, niemal jedynie i wyłącznie przez profesjonalistów.

Jeszcze na finisz spróbuję zaprezentować strategię przydawania kolorków owej rybce akwariowej. Jest to wykonywane z grubsza w taki sposób, iż autentyczne ryby papuzie posiadają odcień blady, kolor nadają im w taki sposób, iż trzymają rybę w roztworze, jaki ma na celu uszkodzić, lub wyeliminować śluz ryby, możemy to porównać do obdzierania człowieka ze skóry, miło nie bardzo, następnie są kolorowane przez kąpiel w barwniku, w następnym kroku są wrzucane do jakiegoś roztworu, jakiego zadaniem jest przyspieszenie regeneracje śluzu ryby. Koszmarna idea, a poza tym pomyślcie sobie jak cierpi i przeżywa taka papużka. Jeszcze jedna kwestia, mają coś nie tak, ale jak mogliście dostrzec ryby akwariowe papuzie nie są w stanie zamknąć pyska.


Comments are closed.