Nabazgrzę w niniejszy sposób na początek, sztuką nie jest włożyć akwariowe ryby w kubeczek, wprawdzie sztuką jest zapewnić im odpowiednie warunki istnienia jak najmocniej odwzorowują ich normalne otoczenie życia. Niegdyś słyszałem o pseudo akwaryście, mówił że jego ryby akwariowe skalary rozmnożyły się, miał baniak o objętości 60 litrów dla 4 sztuk i zdaniem niego było wszystko ok.

Jestem przeświadczony że nie było wszystko w porządku. Jak zamkniesz mężczyznę z dziewczyną powiedzmy w pomieszczeniu wielkości 2 na 2 metry w bloku to również będą umieli się rozmnażać. Akwariowe ryby co nam wiadomo nie czują smutku ani szczęścia. Ich racjonalne myślenie w zasadzie ogranicza się do brania pokarmu, rozmnażania się i ucieczki przed drapieżnikiem. Czyli ryba akwariowa wszystko czyni aby przetrwać. Toteż i w za małym baniaku i niekiedy również w nie sprzyjających warunkach zdoła się rozmnożyć, dlatego że instynkt każe im przedłużyć istnienie swego gatunku. Wiem, że rybki akwariowe nie czują tego że mają za mało miejsca w baniaku, gdyż jest zbyt prymitywnym organizmem, lecz musimy posiadać szacunek do żywego stworzenia, ponieważ ma ono kolosalną wartość biologiczną, tym samym należy traktować rybki akwariowe niezwykle poważnie i musimy profesjonalnie podchodzić do tematu.

Ów pseudo hobbysta chwalił się sam że trzyma ryby akwariowe 9 lat, mówił i siał herezje ażeby przystępować do pielęgnowania rybek akwariowych licho. Ja wiem że póki te ryby akwariowe pływają w jego zbiorniku, nie dba o nie i sam będzie postanawiał jakie warunki im zagwarantuje. Jednak akwarysto podchodź nieco w wyższym stopniu wytrawnie do tematu, wtenczas i akwariowe ryby będą zaspokojone i ty będziesz rad.

Comments are closed.