Kumpel akwarysta ma baniak 112 litrów, hoduje ryby akwariowe dwie pary pielęgnic zebra, i jednego zbrojnika. Zastanawia się właśnie nad dokupieniem jednej parki pielkęgnicy meeka. Sądzę iż ryby akwariowe 2 pary pielegnic zebra to za dużo jak na tak malutkie akwarium.

Sądzę że ma za małe akwarium do owego pomysłu. Owe dwie pary rybek akwariowych dopasowały się ze stadka mniej więcej 12 rybek które hodował w zbiorniku 80 litrowym (małe akwa nie polecam), 12 ryb od rzędu 5 cm do powyżej 10 cm, akwarysta twierdził iż nie było najgorzej, mało tego, dodatkowo dwa razy jedna parka miała aktualnie młode bardzo podtrzymywał się swojej racji ja myślę że miał akwarium przerybione, mówił iż w czasie tarła akwarium wyglądało na poniekąd małe, to na zapewne, ponieważ ta para zajęła jako osobiste terytorium połowę akwarium i każda rybka akwariowa, jaka w ową stronę wpływała została przegoniona, akwarysta ogłaszał że, jednak to mu dało do rozmyślania i myśli że tyle rybek nie sprostało żyć we względnej harmonii w 80 litrowym akwarium, to 6 ryb w baniaku większym będzie się czuło niesłychanie dobrze.

Akwarysta podsycał to wszystko rozmaitymi argumentami mówiąc, iż zależy wiele od samego urządzenia zbiornika, ale o tym myślę że każdy akwarysta jaki posiada już jakiekolwiek doświadczenie z akwarystyką wiedzieć powinien. Pamiętajcie akwaryści nie przerybiajcie akwarium.

Comments are closed.