Kumpel akwarysta nabył rybki akwariowe neonki jakie nie chcą żywić się, są u niego 5 dni i nic nie chciały zeżreć. Wyglądają jak by gardziły żarciem plują nim. A do tego rybki akwariowe neony zaczęły aktualnie się ganiać po zbiorniku, do tego okresu żyły w harmonii a tu z dnia na dzień agresja.

Z tego co mi wiadomo ryby akwariowe neonki mogą nie jeść, jak zajdą okoliczności takie jak, gwałtowne stwardnienie wody, gwałtowna zmiana ph, pojawienie się większej rybki w akwarium której się boją, choroba.

Historia akwarium
Ryby akwariowe neonki były pierwszymi rezydentami baniaka było ich 5, możliwe że jeszcze nie zadomowiły się. Od paru dni także ma 4 otoski, jakie bez kłopotu zaaklimatyzowały się, na neony nie powinny wywrzeć wpływ ponieważ neony nie spożywają od samego początku pobytu w zbiorniku. Akwarium ma 3 tygodnie (troszkę krótko by przyzwoicie akwarium dojrzało). Neonki były wpuszczone po 2 tygodniach, w baniaku są także elementy takie jak korzeń, kokos, torf.

U niektórych hodowców czarne neonki pływają oddzielnie innesa neony, natomiast niekiedy pływają razem przez jakiś czas lecz krótko i sporadycznie. Tyle iż rybki akwariowe czarne neony są większe od innesa.

Akwarysta serwował również delikatny pokarm żywy, lecz też nie jadły. Jeżeli to była choroba to dominujący przejaw to nie jedzenie, innych nie zauważył. Ryby akwariowe wyglądały że są w dobrej kondycji, mają żywe kolory, potem przestały się ganiać.

Lecz nie miałem okazj potem z nim rozmawiać jak historia dalej sie potoczyła.

Comments are closed.