Czy ryby akwariowe discus wolno hodować w akwarium o pojemności 120 litrów? Ów gatunek rybek akwariowych w baniaku o takiej objętości będzie się torturował. Chciałem nakierować młodego pasjnata na dobry tor ażeby nie czynił takich rzeczy, on mniemała się za dobrego psedo akwarystę i nic do niego nie docierało. Człowiek o którym wypowiedź pielęgnuje w baniaku 5 paletek ławicę neona inessi i 9 kirysków, a wystrój baniaka ma skąpy na dnie ma tylko żwir 3 cabomby. Mym stwierdzeniem jest to nie dopuszczalne praktykowanie akwarysty.

Rybek akwariowych paletek nie można hodować w akwarium o pojemności 120 litrów, gdyż takie akwarium dla ryb jest za krótkie i za niskie. Zakłada się że dla dorosłej paletki powinno przypadać 50 litrów wody w masywnym baniaku.

Zbiornik 120 litrów dla takiego typu ryb jak rybki akwariowe paletki jest wyraźnie za małe, są to ryby akwariowe niezmiernie delikatne i pielęgnacja ich jest niesłychanie ciężka. Akwaryści hodują paletki w zbiornikach ponad 300 litrów, do tego w obsadzie baniaka znajdują się rybki sanitarne. Pamiętajmy że w ciasnych akwariach ryby akwariowe mogę istnieć, ale takie życie to jedynie wegetacja, a nie prawdziwe życie które powinny mieć zapewnione na skutek ukonstytuowanym warunkom w akwarium przez akwarystę.

Tego typu rybki akwariowe prawdopodobnie skarłowacieją w takim zbiorniku, najpoprawniej pielęgnować je w kolosalnych akwariach, ażeby żyły podobnie jak w warunkach realnych, będą poprawniej się czuły i bezsprzecznie będą śliczniej wybarwione, z paletkami trzeba wiedzieć jak postępować.

Comments are closed.