Owa jakaś kwestia spacerowała mi po głowie, czy zdołał bym wykuć dziurę w ścianie i wpasować w niej akwarium i pielęgnować w nim ryby akwariowe. Czy tego rodzaju projekt ma jakąś szansę na możliwość zastosowania w życie. Ograniczenia w planie są ze strony ściany, dlatego że w ścianę mogę się wkuć gdzieś na 30 cm, i tu pytanie czy ta przestrzeń jest wystarczająca dla akwarium.

I szerokość akwarium wolno powiedzieć jest wyznacznikiem które ryby akwariowe pożądamy w nim trzymać, różnego typu gatunki rybek akwariowych, które są terytorialne nie liczą się, gdyż one walczą o terytorium czyli o powierzchnię dna baniaka, może w takim baniaku można by trzymać akwariowe ryby które przebywają w ławicach, i akwarium musi posiadać w tedy odpowiednią długość dla takich rybek.

Od strony technicznej patrząc, prace konserwacyjne przy akwarium są niezmiernie zredukowane, musi być nad akwarium akuratnej wielkości szpara przez jaką dostaniemy się do wnętrza akwarium i będziemy mogli wykonywać prace pielęgnacyjne takie jak sadzenie roślin, odmulanie, wymiana wody. Powinno się pamiętać ażeby wziąć pod uwagę w jakiej ścianie chcemy ulokować baniak, dlatego że w budynkach są ściany działowe i nośne.

Należy pamiętać tak aby uwzględnić w wymiarach dziury iż na zbiorniku będzie zamontowane oświetlenie.

W przypadku ów zbiornika to np. całkiem często takie akwarium od wtórej stronicy ma pokaźna klapkę, gdyby jest ulokowane w ściance między dwoma pomieszczeniami, i jeżeli pożądamy sprawować jakieś zabiegi pielęgnacyjne idziemy do drugiego pokoju a w drugim pomieszczeniu akwarium ładnie jest zabudowane.

Comments are closed.