Ryby akwariowe idzie pielęgnować na rozmaite rodzaje w stosunki o gatunków, środowisk w jakich występują, mianowicie w rozmaitych miejscach świata mieszkają rozmaite ryby akwariowe formy. W przykładowym zbiorniku będą hodowane ryby akwariowe neon inessa około 12 sztuk w stadku, mniej więcej 5 ryb otosków i może 3 do 5 krewetek typu red cherry. Podłoże akwarium będzie warstwą rzędu 5 cm żwiru delikatnego.

Rośliny w akwarium zdołały to by być rośliny 2 anubiasy, 4 zabienice i jedna kryptokoryna 2 nurzańce dodatkowo mech jawajski, akwariowe ryby w tej roślinności powinny niesłychanie odpowiednio się czuć, do tego korzeń, który będzie spełniał funkcję kryjówki dla rybek w baniaku.

Rybki akwariowe ich liczebność kalkuluje się na ogół w takiż sposób iż, na 1cm ryby akwariowej przypada 1 litr wodyw zbiorniku (jednak nie tak dokładnie welona 5 cm nie będziemy hodować w zbiorniku 5 litrowym). Neonki są rybami akwariowymi gromadnymi i należy je utrzymać w grupce. Krewetki są niezmiernie czułymi organizmami wskutek tego nie dla młodych akwarystów. Najodpowiedniej jednakże rozpocząć historię z akwarystyką zakładając zbiornik z gupikami, są to akwariowe ryby śliczne i raczej wytrzymałe na błędy akwarysty młodego.

Oświetlenie akwarium to 25 watt, ale jednak nie zmieszczę w pokrywie do akwarium o długości 50 cm, lepiej będzie zrobić oświetlenie akwarium z dwóch 15 watowych świetlówek. Acz neonki z planu odpadną chyba bo potrzebują do hodowli akwarium przynajmniej 60 litrów.

Comments are closed.