Picture
Od niedawna nastroiłem się na rybki i tudzież nowatorskie akwarium. Słyszałem bez wątpienia, że nie wskazane jest kupować nadmiernie niewielkiego zbiornika, w skutek tego narzuciłem samemu za minimum baniak coś koło 112 litrów w którym będę hodował ryby akwariowe.

Wielu akwarystów uważa że to akwarium i tak jest nie wielkie. Natomiast muszę wziąć pod troskę dojrzewanie zbiornika, co powinienem przede wszystkim zakupić, jak je urządzić, jaka roślinność. Jakie ryby akwariowe powinienem hodować. Mam w wyobraźni ryby akwariowe nie wielkich rozmiarów, pływające w stadach. Na początku trzeba rozpatrzyć parę rzeczy. Ile chcę przeznaczyć na moje akwarium, kolejno woda do zbiornika powinna być odstana minimum 2,5 tygodnia, następna sprawa to muszę zakupić grzałkę, filtr, termometr. Powinienem pogłówkować jaki biotop pragnę mieć, jakie egzemplarze ryb do tego zbiornika, zależało by mi aby trzymać ławicowe ryby akwariowe czyli brzanki, muszę pamiętać że oczywiście na jeden cm ryby akwariowej przypada jeden litry wody. Powinienem zakupić żwir wygotować muszę lub wyparzyć przed wsadzeniem do akwarium.
 
Rybki - palety natura discus w akwarium jednak jakim
Czy rybki palety natura discus można hodować w akwa o wielkości 120 litrów? Ten rodzaj rybek akwarystycznych w akwarium o tej objętości będzie się gniótł. Chciałem pokierować młodego akwarystę na dobry tor żeby nie czynił ów rzeczy, akwarysta uważała się za dobrego pseudo akwarystę a nic do faceta nie dochodziło. Hobbysta o jakim piszę męczy w akwa 6 dyskowców gromadkę neonów i 9 kirysów, a dekoracje baniak ma skąpe na dnie ma jedynie żwir 2 cabomby. Mym zdaniem jest to nie dopuszczalne zachowanie akwarysty.

Rybek akwariowych paletek nie należy trzymać w akwarium o objętości 120 litrów, ponieważ ów akwarium dla rybek akwarystycznych jest za małe na długość i nie ma odpowiedniej wysokości. Ustala się że dla dojrzałej paletki musi przypadać 50 L wody w dużym akwarium.

Akwarium 120 litrów dla tego gatunku ryb jak rybki akwarystyczne dyskowce - natura discus jest zdecydowanie za małe, bo to akwariowe ryby ogromnie wrażliwe i pielęgnacja dyskowców jest ogromnie wymagająca. Hobbyści trzymają dyskowce - natura discus w zbiornikach powyżej 300 litrów, również w obsadzie akwarium występują rybki akwarystyczne czyściciele dna. Pamiętajmy że o małej pojemności akwariach ryby akwariowe będą żyć, mimo to to życie to tylko wegetacja, a nie realne istnienie jakie winny mieć umożliwione za pomocą stworzonych warunków w akwarium przez akwarystę.

Owe ryby akwariowe prawdopodobnie będą karłowate w takim akwarium, zaleca się pielęgnować je w ogromnych akwariach, tak aby istniały jednakowo jak w warunkach dzikim, będą o wiele lepiej się czuły i bezdyskusyjnie będą wspanialej wybarwione, akwarystyka jest piękna i trudna.
 
Picture
Jakiś czas temu pozyskałem rybki akwariowe gatunki i korzeń do zbiornika, i on barwi wodę. Co z gałęzią robiłem aby korzeń ujarzmić. Gotowałem korzeń 2 razy po w przybliżeniu 25 minut w garnku w wodzie z solą, a następnie leżał dobę w zwykłej wodzie i zauważyłem że ciągle jeszcze wodę barwi.

Rozpocząłem  namyślać się czy korzeń powinno się gotować do czasu aż zaprzestanie korzeń w ogóle zabarwiać wodę czy delikatnie zabarwiać aż mu przejdzie i filtr poradzi sobie z owym zabarwieniem no i czy nie wadzi to gatunkom rybek w baniaku, jeżeli delikatnie koloryzuje wodę. Dowiedziałem się iż zabarwienie wody w akwarium gdzie trzymam ryby akwariowe platka, korzeń nie wątpliwie nie zaszkodzi ponoć i rybki akwariowe gatunki dają radę sobie z tym. Hobbyści ryb akwariowych jak mówią mają herbacianą wodę. Jednakowoż jeśli chcemy by korzeń zaniechał farbować to po po wielokrotnym przegotowaniu powinien korzeń coraz delikatniej barwić wodę w baniaku. Nawet jeżeli będzie troch barwił wodę na początku, to nic nie powinno zaszkodzić rybkom akwariowym. O ile chcemy mieć w mgnieniu oka czystą tzn. nie herbacianą wodę, możemy wykonywać częstsze podmiany wody w zbiorniku.