Jaki korzeń jest optymalny dla akwarysty który trzymam akwariowe ryby, bo wiem iż nie wszystkie się nadają do akwarium. Mam familię na wsi dlatego korzeni zdołam posiadać wiele, natomiast nie wiedziałem który wybrać, żeby ryby akwariowe nie ucierpiały.

Jaki korzeń będzie odpowiedni dla ryb akwariowych, i nie puści trujących soków do wody w zbiorniku, przyjaciel akwarysta włożył jakiś korzeń do akwarium, a ów korzeń wypuścił soki i woda w baniaku stała się ciemniejsza. Wytyczna jest taka iż nie jest dozwolone stawiać do baniaka korzeni z drzew iglastych i by korzeń nie był zepsuty. A jaki inny korzeń wyselekcjonować to zależy od gustu, wymiarów akwarium i efektu ostatecznego który pragniemy uzyskać.

Rekomendowane korzenie do zbiornika są to zazwyczaj grab, bug, dąb. A zabarwianie wody przez korzeń nazywa się tzw. herbacianą wodą, owy wynik jest dość pożądany przez niektórych akwarystów. Korzeń na początku należy wygotować raz w normalnej wodzie a potem w osolonej. O ile pragniemy ustrzec się owego skutku farbowania wody przez korzeń po wygotowaniu trzeba płukać aż do chwili kiedy przestanie barwić wodę.

Do baniaka przydają się korzenie przedewszystkim z drzew liściastych. Drzewa iglaste zawierają w sobie żywicę, która niesłychanie powoli nie wysycha i zdoła zaszkodzić naszym rybkom. Ponoć najlepsze korzenie idzie wyszukać na torfowiskach także mokradłach, są one wówczas już zmoczone dzięki czemu toną w akwarium. Należy je jednak poprawnie odkazić. Do akwarium nadają się dodatkowo korzenie znalezione na plaży wyrzucone poprzez morze, również trzeba je właściwie preparować i odkazić. Jeżeli chcemy użyć korzenia wywleczonego z ziemi po uschniętym drzewku musimy najpierw sprawdzić czy jest on odpowiednio wysuszony. Jeśli nie, musimy go porządnie wysuszyć z soków jakie niegdyś krążyły w tym drzewie. Ostatnią metoda pozyskania korzenia jest sklep akwarystyczny. Przeważnie są to aktualnie przyrządzone korzenie, jakie trzeba namoczyć.

Comments are closed.