Picture
Pewne z moich akwariów ma 45l pojemności, a w nim ryby akwariowe 1 dorosłego danio i 3 młodziutkie, 2 małe platki i dorosłego samca mieczyka i zaczyna tworzyć ambarasy.

Mieczyk ogólnie dręczy dojrzałego Danio a on znów męczy pozostałe akwariowe ryby. Co tu się dzieje myślę, co aktualnie mam poczynić, z jakiego powodu tak się dzieje. Na pewno istotną przyczyną jest to że, to akwarium jest za ciasne, jednak jeszcze jakiś czas temu wszystko było ok. Akwarium jest napewno zamałe dla dojrzałego mieczyka, musiałem to za późno doczytać, przyjaciel akwarysta oznajmił mi iż nadal pozostaje rzecz czy to jest na zapewne samiec, zdaje się mieczyki niejednokrotnie po pewnym tam czasie umieją przekształcić płeć osobliwa sytuacja fajna strona http://ryby-akwariowe.blogspot.com/. Podobno mianowicie samice są częstokroć agresywniejsze aniżeli samczyki jeśli chodzi o mieczyki w tym wypadku. Niejako nie mam przerybionego zbiornika, jednak danio to akwariowe ryby są masowe, miecze podobnie pielęgnuje się w stadach i prawdopodobnie to jest przyczyna jego wściekłości do innych ryb w baniaka, pewnie najlepiej było by mu dokupić ze 2 samice no jeżeli to na pewno osobnik płci męskiej, a jeżeli nie.

Poniektóre ze dzisiejszych gatunków mieczyków zawdzięczają swe istnienie krzyżówkom ze zmienniakami plamistymi. Jednak mieczyki wolno trzymać w akwarium ogólnym, to nie powinieneś w nim trzymać łącznie z nimi rybek, które będą podgryzać im płetwy. Nie powinieneś także trzymać w jednym akwarium jednego samca z kilkoma samiczkami, dlatego że słabsze osobniki będą nękane.

O ile jednak nie jesteś zainteresowany rozmnażaniem ów ryb akwariowych, warto posiadać wiedzę, że grupka 3 czy 4 samców wydzielonych od samiczek umie egzystować ze sobą w zgodzie, niemal bez rywalizacji. W gromadzie młodych mieczyków przewodnim panem zostanie ów, który posiada najdłuższy miecz u ogona.

Comments are closed.