Ryby akwariowe gatunek Microgeophagus ramirezi, są to ryby akwariowe gatunek z rodziny pielęgnica. Z owymi rybkami jednak nic przenigdy nie wiadomo. Owe akwariowe ryby w większości wypadków są całkiem napastliwe jednak raptem w okresie tarła, nie niszczą roślinek i nie orzą w dnie. Jednakże na codzień być może okazać się odmienna aniżeli to jest przedstawione w literaturze czy opisują handlowcy w zoologicznych.

Wypada jakkolwiek brać pod uwagę, iż owe akwariowe ryby zdołają być raczej awanturnicze. Dowiedziałem się iż w zbiorniku lubiły dowieść kto zarządza w baniaku i nieraz niepokoiły pozostałe, spokojniejsze akwariowe rybki. Znacie kiedy toteż jest niekiedy w literaturze niejednokrotnie pisarze piszą jak ów rodzaj rybek zachowuje się w realnym otoczeniu a w baniaku to już jest odrębna rzecz. W zbiornikach okoliczności wielce się różnią od prawdziwych i zdołamy jedynie się starać aby nie wiem jak, to przenigdy nie będą takie same realia na miarę w dzikim akwenie.

Możemy wyłącznie nadzwyczaj silnie próbować rybom zapewnić dobre okoliczności. Co za tym idzie, stąd oczywiście w zbiorniku rybki mogą się zachowywać dość inaczej aniżeli na wolności. Toteż oczywiście zależy od warunków jak poprawnie będziemy odtwarzać w baniaku prawdziwe środowisko. Posiadałem także barwniaki czerwonobrzuche pielęgnice, które rzekomo powinny być łagodne, lecz stało się na odwrót. A więc na zwieńczenie napomknę o prątnikach, są w większości wypadków łagodne, i wielkie nie wyrastają z nich ryby akwariowe, w takim razie nie winnyśmy mieć z nimi paradoksów w czasie hodowli. Sugeruje na start pięlęgnować karłowate, są nieznacznych wymiarów i posiadają wachlarz kolorystyk.


Comments are closed.