Nie kiedy pasjonaci frapują się czy zdołają w jednym akwarium hodować bojownika łącznie z pozostałymi gatunkami ryb akwariowych w tym wpisie postaram się na to odpowiedzieć.

Hoduje Betta splendens oraz pozostałe akwariowe ryby w jednym akwarium są to neonki, mieczyki, kiryski i jak dotychczas nie miałem żadnych ambarasów, do czasu kiedy nabyłam parkę pielęgnic kakadu, jednakże ów formy ryb akwariowych niestety nie polubiły się, ucierpiał na tym bojownik, bo samiec kakadu obskubał płetwę ogonową bojownika, natomiast całe szczęście płetwa odrosła, a bojownik niepokoił samiczką. Dlatego musiałem odseparować pielęgniczki z tego akwarium.

A z resztą pozostałych gatunków rybek akwariowych nie mam pojęcia jak może się zachować bojownik ponieważ nie posiadam doświadczenia z hodowania z innym rodzajami. Różne źródła podają iż, z bojownikami jest taka analogia iż samce mają odrębne temperamenty w przypadku tego rodzaju ryb akwariowych. Spokojniejsze są samczyki bojownika z tych przeklętych plastikowych kubeczków. A samce bojownika nabyte od jakiegoś hodowcy lub z baniaka sklepowego mogą wykazywać więcej agresji. Wiec jest wówczas sprawa trafu jakiego kupimy samczyka. Podobno możliwy jest jeszcze spięcie między prątnikami, dlatego że są to prętniki ryby akwariowe żarliwie terytorialne, a toteż bojownik jako że jest również tak jak i one rybą labiryntową może dochodzić do spięć pomiędzy nimi. Więcej dowiesz się o odcień żwiru w zbiorniku a gatunki ryby akwariowe.

Comments are closed.