Rybki akwariowe żwirt bazaltowy
Rybki akwariowe żwir bazaltowy
Ostatnio byłem w sklepie akwarystycznym jak zwykle podziwiałem rybki akwariowe, zobaczyłem w sklepie żwir bazaltowy, spodobał mi się ponieważ był ciemnego koloru podłoże w akwarium powinno być właśnie takiego koloru żeby rybki akwariowe czuły się bezpieczniej i przypomina to im naturalne warunki gdzie żyją. Ten żwir mnie zainteresował ponieważ planuje projekt akwarium z obsadą ryb akwariowych neonów czerwonych. I tu na razie nie mam wiedzy jak będzie on odpowiadał roślinom, rośliny akwariowe to przecież ważna sprawa w całym ekosystemie akwarium, żwir jeśli go użyje będę nawoził preparatem Tetra plant Crypt.

Z tego co mi wiadomo żwir bazaltowy ma odczyn obojętny wychylający się ku zasadowemu, niby rybki akwariowe neonki nie powinny być hodowane w takich warunkach. Dla roślin chyba jednak średnio się nadaje ten żwir. Dla roślin najlepszym podłożem jest żwirek rzeczny, wymieszany z torfem i piaskiem, żadne granitowe, bazaltowe, marmurowe podłoże.

Więc jeszcze projekt pozostawia mi trochę do przemyślenia doczytania i zebrania informacji, rybki akwariowe zajmują troszkę naszej wiedzy.


Comments are closed.