Dopiero co zakupiłem i założyłem akwarium o pojemności 112 litrów, dotychczas dojrzewa w dalszym ciągu bez obsady akwariowych rybek. Teraz muszę zastanowić się i odpowiednio przyrządzać obsadę.

Pożądam w tym zbiorniku trzymać ryby akwariowe różnych gatunków, reflektuję tak aby to akwarium było akwarium ogólnym, pragnąłbym by wyglądało różnorodnie. Rozmyślam żeby utrzymać ph wody w baniaku około 6-7, a twardość wody na wysokości około 5-7. W ogóle to chciał bym posiadać w akwarium ze dwie ławice ryb, z małych rybek i z rosłych lecz do tej pory do końca nie wiem na jak duże mogę sobie pozwolić. Dobrze by było abym miał nieco par rozmaitych odmian, przydenne, jakieś pływające tuż pod lustrem wody w zbiorniku, i przypuszczalnie jakieś ryby żyworodne. Ważną kwestią jest dojrzewanie akwarium najlepiej tak aby stało ze 3 tygodnie bez ryb. Cofając się do akwariowych ryb to nabędę chyba neonki innesa, rozbory klinowe, załobniczki, jako że są to ryby akwariowe ławicowe wobec tego najlepiej kupić ich przynajmniej 10.

Na dno baniaka wytypuję kiryski lub bocje nie muszą być gatunku wspaniałe, pod powierzchnię wody zbiorniku to bodajże najlepiej nadają się danio pręgowane, malabarskie, lamparcie. A w toni wody, mogła by być ławica neonke jak wszyscy mówią, ale i około  20 tych rybek akwariowych może nie stworzyć dorodnej ławicy, można tu polecić pozostałe kąsacze, zwinniki, jarzeńce, tetry cesarskie etc.

Comments are closed.