Rybki akwariowe hodowane w akwarium z szybą wypukłą taka myśl mnie ostatnio ciekawiła, czy faktycznie jest warto nabyć takie akwarium z wypukłą szybą, podobno takie akwaria pękają kędyś tam słyszałem, na własnej skórze nie zaznałem a właściwie to wypada by stwierdzić na własnym szkle. Czy zyskuje się, coś dzięki takiej szybie w zbiorniku a być może wręcz na odwrót.
Picture
Akwaria z szybą wypukłą mają mniejszą pojemność faktyczną od akwarium w którym ja mam ryby akwariowe z prostą szybą, z jakiej przyczyny, gdyż objętość takiego baniaka liczona jest od najmocniej oddalonego obszaru szyby. To zilustruję to na przykładzie akwarium o pojemności 60l z szyba wypukła, to tak faktycznie ma 54 litry. W kwesti trzaskania tych akwariów, ja osobiście nie słyszałem o takich wypadkach, ale przecież wszystko jest możliwe w końcu to szkło, dodatkowo możliwe jest iż większe siły fizyki wody działają na pękatą powierzchnie. Ryby akwariowe jak mówią mniej ładniej się prezentują, widziałem  reklamy iż takie akwarium zapewnia większą głębie. Ja tego nie odczułem, jednakże sylwetki rybek się trochę zmieniają.

Sugeruję powszednie prostokątne akwarium, jednak opowiadają, iż profilowane lepiej wygląda. To pierwsze akwarium jest stosunkowo tańsze aniżeli profilowane, a co za tym idzie klapa także różni się ceną, a te zaoszczędzone grosze można dorzucić do urządzeń akwarystycznych. Co do obsady toteż powinieneś osobiście się nad tym zastanowić. Ja sam gdybym miał takie akwarium wepchnąłbym tam albo paletki, albo pielęgnice, ale to wszystko zależy od ciebie.

Jeżeli jednak chodziło o wypukłą frontowa szybę to ja miałem taki paradoks, ale przekonałem się do klasycznego graniastosłupa. Prawi się, że w wypukłej jest wyższa głębia, ja w tym miejscu w to nie wierze, efekt głębszego zbiornika można otrzymać przez odpowiednie posadzenie roślin. Cena także wyższa, większy ambaras z robieniem szafki na zlecenie, do klasycznego graniastosłupa sam jeden zdołasz zrobić pokrywę, za to na wypukłą szybę jest dużo więcej roboty z profilowaniem. Na domiar tego wypukła szyba deformuje jednak jednocześnie lekko wizerunek (rezultat kuli), no i zdołasz postawić akwarium wyłącznie przodem, nie mając możliwości odwrócenia.


Comments are closed.