Będę mieć ryby akwariowe black molly i przyszło mi kilka pytań. Czy black molly wielbią przygryzać płetwy pozostałym rybką w akwarium. Także w jakich ławicach odczuwają się dobrze np. 9 sztuk.

Wywiedziałem się że, lubią co jakiś czas uszkodzić którąś rybę akwariową w zbiorniku, między po bratańcami również nie raz to czynią. Akwariowe ryby black molly rzekomo maja owe oblicze, że co jakiś czas rybki akwariowe podskubują, a ławica 3 rybek to dla black molly za mało. Z tego, co wyczytałem w lekturach to niezłym rozwiązaniem jest hodować np. dwa samce i trzy samiczki.

Jako że ryby akwariowe samce owego gatunku są mocniej agresywne, natomiast samiczki tych akwariowych rybek wiodą spokojniejszy styl życia. Jeśli samic w akwarium będzie więcej, samce będą miały się na kim wyładować i pozostaną spokojniejsze. Wprawdzie w różnym akwarium ryby akwariowe nieco inaczej się zachowują. Akwarysta trzymał trzy samce i jedną samiczkę, samicą w cale nie byli zainteresowani, a z kolei samce ganiały się po akwarium.

Comments are closed.