Ostatnio upatrzyłem se śliczny korzeń do mojego baniaka, lecz jest jak zawsze ale, nie wiem czy ów korzeń nadaje się do zbiornika i pielęgnowania rybek akwariowych, jako że jest to korzeń z drzewa owocowego a dokładnie wiśni.

Akwariowe ryby pielęgnowane w akwarium narażonym są narażone na przeróżne zagrożenia ze strony akwarystów. I dowiedziałem się że korzenie z drzew owocowych nie nadają się do wystroju baniaka, lepszym wyjściem jest, jeśli masz taką możliwość to wybierz się nad w miarę czystą rzekę, i w tym miejscu wolno spróbować wynaleźć jakiś kawałek drzewa, a kolejnym poziomem jest likwidacja z niego kory i wygotować go trzeba, jednakże w żaden sposób nie rekomenduje tego rozwiązania ponieważ rzeki, jeziora nieraz są zabrudzone w naszym kraju np. przez chemię spływającą z pól.

Z drewna owocowego kategorycznie nie wolno stosować, drzewo wiśni generuje jakiś rodzaj żywicy, widzialna jest na gałęziach drzewa, rzeki również odradziłem, mimo że będzie ona ekstra czysta to w korzeniu mogą przebywać drobne organizmy, fakt faktem iż wolno go i tak wygotować, dalszą kwestią poza tym w takim korzeniu przebiegają bardzo często procesy gnilne przebiegają dość szybko, jednakże nie jest to regułą, dobre do akwarium są korzenie odgrzebane z drzew liściastych natomiast nie owocowych, bądź da się nabyć częściowo już spreparowane korzenie w sklepie akwarystycznym. Równie dobre a nawet lepsze są ogólnie korzenie dębowe lub olchowe. Jeśli koniecznie pożądał byś zdobyć korzeń samemu do baniaka, kup w wędkarskie wodery kajak, łódkę i wybierz się na na pobliskie torfowisko, jezioro dystroficzne.

Comments are closed.