Jestem akwarystą trzymam rybki akwariowe, frapowałem się pewien czas temu co do firm sprzedających preparaty akwarystyczne, wziąłem pod lupe firmy Sera, Tropical i Tetra, która z nich jest najlepsza? Jest jeszcze mnóstwo innych spółek produkujących środki akwarystyczne, jakie wymagają akwariowe ryby, lecz mniejsza z tym. Jeśli chodzi o preparaty, to takie jakie są najlepsze nie da się konkretnie wskazać.

Całkiem tanie są preparaty Tropicala, a właściwością nie ustępują właściwie pozostałym firmom akwarystycznym. Ja na ogół stosuję tropicala, także jeszcze jednej firmy nie przytoczonej w tekście. A o ile chodzi o testy wszelkiej barwy to tetra ma całkiem przyzwoite.

Jednak z trudem jest określić w pojedynczym zdaniu, która firma jest lepsza. Tetra, Sera jak i Tropical mają w swej licznej propozycji preparaty które potrzebują ryby akwariowe, które są całkiem dobre i złe, tutaj np. jedni posiadają lepsze grzałki inni filtry a jeszcze inni dobre i tanie pokarmy, pamiętajmy że ryby akwariowe potrzebują preparatów o specialnej jakości. Bez wątpienia jest iż nadzwyczaj ciężko jest opisać cechy charakterystyczne jednym zdaniem która firma ma doskonalsza całą paletę artykułów, lecz tu nasuwa się myśl, iż preparatów juz łatwiej określić. Znajoma opowiadała mi iż w sklepie zoologicznym dobrze zbywają się preparaty Tropicala, następnie na równi były testy tetry, później jeden preparat sery i potem firma sum, a na samym końcu są oferty zoolek. To tyle patrząc okiem mego doświadczenia.

A produkty dla rybek akwariowych to ludzie kupują głównie, to co jest tańsze i nie ustępuje jakością droższemu, w naszym kraju prześladuje taki mit, iż to co Polskie nie jest zanadto dobre, na różnych forach da się spotkać z opiniami ludzi którzy gardzą filtrami do akwarium aquaela czy pokarmami dla ryb akwariowych i preparatami tropicala, a w faktyczności przenigdy ich nie używali.

Comments are closed.