Mój znajomy właśnie rozpoczyna przygodę z akwarystyką i rybkami akwariowymi. I w ostatnim czasie rozpoczęły się olbrzymie upały i wysoka temperatura powietrza sięgała do 29-30 st. C i taka sama temperatura była wody w jego baniaku.

Akwarium nie było co prawda do tej pory zamieszkane przez ryby akwariowe poza żwirem przecież to nie żaden rodzaj ryb akwariowych, kilka kamieni, kokos i pare roślin, baniak dojrzewa bez problemu gdzieś już rzędu dwóch tygodni, roślinki nawet powoli rozrastają się, jednak na myśl przybyło mi co się stanie z rybami jeśli wpuści je do baniaka. Czy nie padną akwariowe ryby w owej temperaturze, mam zamysł zakupić ryby akwariowe takie jak, na start neonki, otoska i kiryski panda oraz docelowo kakadu, jeśli przetrwają i są w stanie razem żyć w jednym zbiorniku, i przypuszczalnie jednakże to wybiegam poza plan główny, chcę tam jeszcze wpuścić kilka krewetek Red cherry – jeżeli o ile można, muszę wtrącić iż ma akwarium o pojemności 65l. Do czego dobrnąłem że dla obmyślanej obsady ryb maksymalna temperatura winnam równać się rzędu 27-29 C tak by przyzwoicie się czuły w tym środowisku. Nie powinien mieć powodu do obaw, iż akwariowe ryby się ugotują. Niezwykle istotna kwestia musimy mieć akuratnie ustawiony termostat przy grzałce.

Niemniej jednak co do samej obsady ryb to zbiornik jest dla nich za mały. Pielęgniczki Kakadu potrzebują dużego zbiornika i są terytorialne. Jeżeli chodzi o neonki są to ryby akwariowe które odpowiednio czują się w ławicy, toteż musimy trzymać je w większej grupie mniej więcej 8-10 osobników albo więcej i ich temperatura odpowiednia do życia to 22 a 24 C , kiryski w podobny sposób są rybami stadnymi.

Comments are closed.