Ryby akwariowe trzymam w akwarium o objętości 45l jedna z ryb akwariowych upodobała se roślinność do obgryzania. Zwykle rano znajduję urywki roślin pływające po tafli wody w baniaku.

Picture
Ryby akwariowe jakie hoduję w moim zbiorniku to gupiki 12szt, kiryski 5szt ,glonojad 1szt, mniemam iż to glonojad, typuję jego za sprawcę zamieszania. Mógł bym wsadzić go do kotnik i tam bandziora podejrzanego potrzymać dzień ale będzie się niepokoił to odpada.

Akwarysta mi zalecił abym nabył pokarm roślinny, powinienem także wyposażyć się w pokarm dla ryb akwariowych przydennych, przedstawiony pokarm jest w formie tabletek jest on dobry dla kirysów i glonojadów, nawet ponoć gupiki też go podjadają. A być może natomiast to mi gupiki podgryzają rośliny. Przeczytałem również że przyczyną zdoła być dodatkowo to że akwarium jest nie duże a glonojad w nocy zaczynają być dość żywe, ryją doły w dnie. Kumpel akwarysta rzekł mi że miał baniak 80 l, zasadzone rośliny było ogromnie podobnie w akwarium, każdego dnia miał coś nadszarpnięte bądź zjedzone, tezę też taką wywnioskował że glonojad wykopie roślinę a ona wypłynie na powierzchnię wody w akwarium to rybki akwariowe myślą że to jedzenie i podgryzają ją, być może brakować rybom posiłku roślinnego.

 
Nie kiedy pasjonaci frapują się czy zdołają w jednym akwarium hodować bojownika łącznie z pozostałymi gatunkami ryb akwariowych w tym wpisie postaram się na to odpowiedzieć.

Hoduje Betta splendens oraz pozostałe akwariowe ryby w jednym akwarium są to neonki, mieczyki, kiryski i jak dotychczas nie miałem żadnych ambarasów, do czasu kiedy nabyłam parkę pielęgnic kakadu, jednakże ów formy ryb akwariowych niestety nie polubiły się, ucierpiał na tym bojownik, bo samiec kakadu obskubał płetwę ogonową bojownika, natomiast całe szczęście płetwa odrosła, a bojownik niepokoił samiczką. Dlatego musiałem odseparować pielęgniczki z tego akwarium.

A z resztą pozostałych gatunków rybek akwariowych nie mam pojęcia jak może się zachować bojownik ponieważ nie posiadam doświadczenia z hodowania z innym rodzajami. Różne źródła podają iż, z bojownikami jest taka analogia iż samce mają odrębne temperamenty w przypadku tego rodzaju ryb akwariowych. Spokojniejsze są samczyki bojownika z tych przeklętych plastikowych kubeczków. A samce bojownika nabyte od jakiegoś hodowcy lub z baniaka sklepowego mogą wykazywać więcej agresji. Wiec jest wówczas sprawa trafu jakiego kupimy samczyka. Podobno możliwy jest jeszcze spięcie między prątnikami, dlatego że są to prętniki ryby akwariowe żarliwie terytorialne, a toteż bojownik jako że jest również tak jak i one rybą labiryntową może dochodzić do spięć pomiędzy nimi. Więcej dowiesz się o odcień żwiru w zbiorniku a gatunki ryby akwariowe.
 
Posiadam akwarium o pojemności 60 litrów, i od kilku dni jestem właścicielem rybki akwariowej bojownika, zaciekawiło mnie jego postępowanie bo tworzy on z bąbelków powietrza gniazdo w koncie baniaka pośród roślin pływających.

W akwarium ryba akwariowa ta jest jedynym mieszkańcem, frapowałem się czy jest to typowe postępowanie rybki, a może mam niszczyć mu te gniazda z bąbelków czy może jednak je pozostawić. Niewątpliwie jak bym mu zakupił akwariowe ryby samice bojownika mniej więcej 4-6 sztuk, wtenczas na pewno był by całkiem zadowolony z owej sytuacji bojownik, jeśli nie masz należytych warunków i nie bardzo chcesz posiadać młode rybki akwariowe, to najprawidłowiej zostawić go samego, i nie dokupujmy mu samiczek. Ryby akwariowe samce bojowników budują te gniazda z pęcherzyków o jakich mowa, jednak ty w tej chwili to obecnie wiesz. Później założyłem dwa akwaria z bojownikami, i obyczaj te ryby akwariowe powielają jednakowo odcien zwiru w zbiorniku a gatunki ryby akwariowe.
 
Pasjonaci młodzi trzymają ryby akwariowe Trichogaster trichopterus i nie mają bladego pojęcia jak dostrzec różnicę jakie z nich jest samcem a które samicą.

Wydaje im się iż trzymają akwariowe ryby danego gatunku są tej samej płci, ponieważ mają ryby w zbiorniku od początku swego baniaka i akwariowe ryby nie podjęły budowy gniazda. Jednakże przecie rybki w akwarium możemy posiadać nawet 12 lat, o ile nie stworzymy im adekwatnych warunków w zbiorniku do tarła to nie rozpoczną tworzyć gniazda, i przecie nie przystąpią do tarła. To przecież nie są akwariowe ryby głupki, że możliwe jest ich rozmnożenie w słoiku, co jest definitywnie zabronione. Powracając do wątku, samce gurami mają zaostrzone płetwy, ogonową i grzbietową a samica zaokrąglone, jednak rozróżnienie możliwe jest u ryb akwariowych trochę starszych.

 
Od jakiegoś czasu mam komplikacje w mym zbiorniku z rybkami akwariowymi. Akwarystykom zajmuje się pare miesięcy, mam akwarium o wielkości 120l, mam w nim ryby akwariowe takie jak mieczyki, gupiki, danio malabarskie, glonojady , kosiarki oraz skalary.

Właśnie od kilku dni ktoś obszarpuje gupikom samcom ogony, z przykrością muszę stwierdzić jeden już mi padł. Pewnego razu przeczytałem iż razbory klinowe są zdatne do podgryzani ryb akwariowych z dużymi ogonami. Ale chwileczkę toż w baniaku trzymam również inne formy ryb akwariowych, być może gupikom ogony obgryzają skalary przecie są to ryby akwariowe dość okazałe, to także może być ich podejście na uzyskiwanie jedzenia np. jak brzanki sumatrzańskie możliwe jest jeszcze że dodatkowo danio malabarskie podgryzaja płetwy gupikom, ponieważ toż razbory są z zasady pokojowymi rybkami. Same ryby akwariowe gupiki nawet same se obszarpują ogonki jak są głodne. I z niniejszego wynika iż zapewne będę musiał zmienić obsadę baniaka bo nie będę miał żadnego gupika w akwarium. Akwarystyka jest również sztukom kompromisu.

Jak na przykład zaprojektować własne akwarium w którym można hodować akwariowe rybki.